Mistrz pięknego czytania

Wybieramy mistrza pięknego czytania

        26 września 2011r. odbyły się szkolne eliminacje, których zwycięzca będzie reprezentował nasze Gimnazjum nr 7 w X edycji Powiatowego Konkursu „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania” organizowanego przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną.

        Celem konkursu jest : krzewienie kultury słowa, przygotowanie do wystąpień publicznych, popularyzacja mody na czytanie oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.

             W tegorocznej edycji wystartowało 10 uczniów klas I – III, w I etapie uczestnicy zaprezentowali wybrany przez siebie tekst literacki z serii książek o „Mikołajku”. Jury w składzie: pani Paulina Preckajło, pani Edyta Sikorska, pani Katarzyna Szymańska oceniały m. in. dobór tekstu, opanowanie tekstu, wymowę, intonację głosu, kontakt z publicznością, dykcję.

           Do II etapu zakwalifikowało się 5 osób, które musiały zaprezentować losowo wybrane teksty, przygotowane przez organizatorów.
Zwyciężyli:

I miejsce – Filip Karaś klasa III E
II miejsce – Damian Kowalski II C
III miejsce – Agnieszka Traczyk II E.

GRATULUJEMY !!!!!!!