Wizyta gości z Niemiec

W dniach 8-14 września 2011r. nasze gimnazjum po raz szósty gościło grupę niemieckich uczniów wraz z dwoma opiekunami z zaprzyjaźnionej szkoły IDA-EHRE-SCHULE w Bad Oldesloe w Niemczech, z którą od sześciu lat prowadzimy polsko-niemiecką wymianę młodzieży.

Nasi uczniowie przez tydzień gościli w swoich domach niemieckich partnerów zapoznanych w Niemczech w maju 2011r., aby przybliżyć im polską kulturę, tradycje i życie rodzinne. Nauczyciele języka niemieckiego i angielskiego przygotowali atrakcyjny program, zaplanowali udział w zajęciach edukacyjnych, sportowych i krajoznawczych. Tegoroczni uczestnicy wymiany po raz pierwszy wzięli udział w dwudniowym spływie kajakowym. Mimo ogromnego wysiłku i zmęczenia uczniowie dobrze się bawili i miele okazję bliżej się poznać. Nie zabrakło również wycieczek turystyczno-krajoznawczych. Tradycyjnie odwiedziliśmy Gdańsk i Sopot, a w dzień rodzinny – niedzielę uczniowie pokazywali gościom okolice Koszalina – Kołobrzeg, Darłowo, Mielno, Unieście itp. Cieszymy się z kolejnego udanego spotkania naszej młodzieży. Goście wyjechali zabierając ze sobą mnóstwo pozytywnych wrażeń.  Bardzo dziękujemy rodzicom naszych uczniów, którzy okazali polską gościnność i sprawili, że goście dobrze czuli się w ich domach mimo bariery językowej. Dla naszych uczniów takie spotkanie jest najlepszą motywacją do nauki języka niemieckiego i angielskiego oraz możliwością sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności. Kto wie, może zawiązane znajomości przetrwają wiele lat?

Przypominamy, że zorganizowanie atrakcyjnego programu wymiany w Koszalinie umożliwiło nam wsparcie finansowe, jakie otrzymujemy co roku od Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu POMERANIA w Szczecinie ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży!