VIII Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej 2012

VIII Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie dla uczniów ostatnich klas szkół gimnazjalnych:

I Etap

• W pierwszym etapie zawody polegają na samodzielnym opracowaniu projektu elektronicznej pocztówki (planszy) o wymiarach 800×600 pikseli,
    na temat: „KOSZALIN MIASTEM KULTURY, NAUKI, SPORTU I REKREACJI”.
  • Uczniowie wykonane przez siebie prace powinni zapisać w formacie „JPG” z imieniem nazwiskiem i klasą i wysłać na adres e-mail: gimn7@wp.pl
    do dnia 24 lutego 2012 roku (włącznie).
  • Jedna osoba może wysłać maksymalnie dwie prace.
  •  W e-mailu z pracą konkursową należy umieścić następujące dane:
    imię i nazwisko uczestnika, klasę, nazwę szkoły, tytuł etapu konkursu.

II Etap – finałowy

1. Drugi etap – finałowy – odbędzie się w siedzibie organizatora Konkursu.
  2. Do udziału w nim zostaną zaproszone osoby, które zdaniem Komisji Konkursowej wykonały najciekawsze „e-pocztówki” (plansze) podczas pierwszego etapu
  3. – maksymalnie 14 osób.
  4. O udziale w drugim etapie uczniowie zostaną powiadomieni poprzez adres e-mail, z którego zostało wysłane zgłoszenie do konkursu  za pośrednictwem swego nauczyciela informatyki.
  5. Drugi etap Konkursu odbędzie się 30 marca 2012 roku o godzinie 10:00.
  6. Podczas drugiego etapu uczestnicy przez 120 minut muszą samodzielnie wykonać e-pocztówkę (planszę) na temat: „KOSZALIN – TU NIE MOŻNA SIĘ NUDZIĆ”.

W czasie pracy w etapie finałowym uczniowie mają dostęp do następujących aplikacji:

• system MS WINDOWS XP Professional,
    • GIMP 2.0,
    • Pakiet COREL GRAPHICS SUITE 13 PL,
    • Adobe Photoshop CS3 PL.
    • Uczestnicy etapu finałowego mają dostęp do zdjęć zgromadzonych na dysku komputera natomiast nie mają dostępu do Internetu, w celu wyeliminowania ewentualnego pobrania wcześniej wykonanych prac.

Prace muszą jednoznacznie, w pełni i wyraźnie przedstawiać myśl/myśli wyrażoną/wyrażone tematem danego etapu Konkursu oraz spełniać wszystkie wymogi techniczne.