Matematyka bez Granic

16 marca 2012 roku w naszej szkole odbył się finałowy etap XXIII Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Matematyka bez Granic”. Odbywa się on każdego roku w tym samym dniu w ponad 40 krajach świata. W konkursie wzięła udział klasa III b. 

Stopień trudności i liczba zadań konkursowych zależą od kategorii wiekowej uczestników (10 zadań dla klas gimnazjalnych). Pierwsze zadanie podawane jest w języku obcym (angielskim). Należy je przetłumaczyć, rozwiązać i rozwiązanie podać w wybranym języku obcym. Rozwiązanie to musi zawierać co najmniej 30 wyrazów.

W rozwiązaniu zadań konkursowych uczestniczy cała klasa (np. pracując w odpowiednio dobranych grupach). Czas na rozwiązanie zadań wynosi 90 minut. Oceniana jest również strona graficzna

i estetyka przedstawionych rozwiązań. Uczniowie mogą korzystać

ze słowników językowych, przyborów  geometrycznych, nożyczek, kredek i flamast

                   TRZYMAMY KCIUKI ZA KLASĘ III B !!!!