Gimnazjada Wojewódzka w lekkiej atletyce

Natalia Pierzyniak ,Adam Kadej i Krzysztof Miksa doskonale zaprezentowali się 6 czerwca , w Białogardzie na Wojewodzkiej Gimnazjadzie w Lekkoatletyce.

Mimo, iż spodziewaliśmy się medali, zaskoczyło nas z jaką łatwością nasi uczniowie wywalczyli dwa medale.

Natalka i Adam zdobyli brązowy i srebrny medal w skoku wzwyż ,a Krzysztof sięgnął po V miejsce uzyskując fantastyczną odległość 5.95 cm w skoku w dal i bijąc własną „życiówkę”.

Jeszcze w ostatniej kolejce skoków  Krzysiek był na podium. Praktycznie do ostatniego skoku trwała walka o miejsce. Podium nie ma, lecz wynik bliski 6 m jest dla Krzyśka -nie trenującego lekkiej atletyki -ogromnym sukcesem.

W tamtym roku mieliśmy – dzięki tym samym uczniom- jeden złoty medal i 6,7 miejsce w klasyfikacji. Jest to największe osiągnięcie naszej szkoły w tej dyscyplinie sportu , ale wierzymy ,że nie ostatnie.