Sprawni jak żołnierze

„Nasi uczniowie sprawni jak żołnierze ”

W dniach 28-29 maja 2012 roku, odbył się XXXV finał Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Wieloboju Sprawnościowo-Obronnym „Sprawni jak Żołnierze 2012″.

Oceniane były takie konkurencje jak strzelanie, rzut granatem do celu, udzielanie pierwszej pomocy oraz sprawnościowy tor przeszkód.

Strzelanie z broni i rzut granatem to boje najbardziej statyczne. Ale oddać pięć celnych strzałów do maleńkiej tarczy i wrzucić granat z odległości 25 metrów, wprost do prostokąta o wymiarach 2 na 1 metra – to wielka sztuka.

Nie mniej umiejętności wymagało udzielenie pierwszej pomocy. Określenie stanu świadomości, właściwe tempo sztucznego oddychania i masażu serca, ułożenie poszkodowanego w pozycji ustalonej i wsparcie psychologiczne.

Drugi dzień mistrzostw to już tylko biegowy test sprawnościowy. Skłony przy drabinkach, bieg po kopercie,  przeskoki przez ławkę z piłką lekarską, przewroty na skrzyni i sprint do mety. Tylko najsprawniejsi uzyskiwali dobre czasy.

Reprezentacja naszej szkoły spisała się wyśmienicie. Dziewczęta w kategorii gimnazjów w klasyfikacji drużynowej zajęły II miejsce. Wystąpiły w składzie:

Sandra Sompolińska kl. Ia

Victoria Kasztelan kl. Ib

Natalia Talarowska kl. Id

Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej gimnazjalistek Victoria Kasztelan zajęła III miejsce, a Natalia Talarowska II miejsce.

Chłopcy również stanęli na wysokości zadania zwyciężając kategorię drużynową gimnazjów, tym samym kończąc zmagania na I miejscu. Skład chłopców:

Aleksy Modliński kl. Ib

Łukasz Król kl. Ia

Bartosz Ostrowski kl. Ia

Tu również nie obyło się bez nagród indywidualnych, gdyż III miejsce zajął Bartosz Ostrowski.

Całe zawody przebiegały w świetnej atmosferze i w duchu sportowej rywalizacji. Cieszy postawa i wyniki naszych uczniów. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych w następnych edycjach tego turnieju.