Siódme spotkanie polsko-niemieckiej młodzieży

W dniach 5-11 czerwca 2012r. 14 uczniów z Gimnazjum nr 7 pod opieką 2 nauczycieli – p. Drężek i p. Sawickiej-Gwóźdź odwiedziło kolejny raz naszą partnerską szkołę Ida-Ehre-Schule w Bad Oldesloe w Niemczech, z którą od siedmiu lat prowadzimy Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży. Uczniowie mieli okazję zwiedzić malowniczą Lubekę, Hamburg i park rozrywki Hansapark, a przede wszystkim porównać, jak funkcjonuje niemiecka szkoła i uczestniczyć w róznych zajęciach lekcyjnych. Udział w wymianie umożliwia naszym uczniom doskonalenie umiejętności językowych, jest dla nich dobrą motywacją do nauki i pozwala zobaczyć, jak żyje typowa niemiecka rodzina.

Wizyta gości z Niemiec

W dniach 10-16 września 2012r. tym razem nasze gimnazjum oczekuje wizyty gości z zaprzyjaźnionej szkoły IDA-EHRE-SCHULE w Bad Oldesloe. Jak co roku (z pomocą wielu nauczycieli i rodziców) przygotowaliśmy atrakcyjny program. Oprócz różnego rodzaju zajęć sportowych i edukacyjnych zabieramy naszych gości na spływ kajakowy i zwiedzamy okolicę, w tym Koszalin, Darłówko, Kołobrzeg i Trójmiasto.

Nasi uczniowie z niecierpliwością czekają na swoich zapoznanych w czerwcu partnerów z Niemiec. Przez tydzień będą ich gościć w swoich domach, aby przybliżyć im polską kulturę, tradycje i życie rodzinne. Mamy nadzieję, że zawiązane znajomości przetrwają wiele lat.

Przypominamy, że zorganizowanie atrakcyjnego programu wymiany w Koszalinie, jak również wyjazd naszych uczniów do Niemiec jest od lat  finansowo wspierany przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu POMERANIA w Szczecinie ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży!

Zapraszamy do galerii