Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania

W naszej szkole odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu, „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. Temat przewodni „ Czytamy Korczaka” bowiem rok 2012 ogłoszony został Rokiem Janusza Korczaka.

Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, krzewienie kultury słowa, promowanie mody na czytanie, przygotowanie do wystąpień publicznych, popularyzacja myśli pedagogicznej Janusza Korczaka.

Zwycięzca będzie reprezentował nasze gimnazjum w XI edycji Powiatowego Konkursu „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania” organizowanego przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną, która odbędzie się 3 października 2012 r.

17 września o godz.1335  w bibliotece odbyły się szkolne eliminacje, w których wzięli udział uczniowie klas I – III.

Jury w składzie: Pani Marzena Funke, Pani Edyta Sikorska, Pani Katarzyna Szymańska, po wysłuchaniu uczestników: poprawności językowej, dykcji, przekazanych emocji

i umiejętności nawiązania kontaktu z publicznością, ogłosiło wyniki:

I miejsce            Daria Bujnowska        I E

II miejsce          Wanessa Wojcieszek  II A