spotkanie polsko-niemieckiej młodzieży

Siódme spotkanie polsko-niemieckiej młodzieży w Gimnazjum nr 7 w Koszalinie

 W dniach 10-16 września 2012r. odwiedziło naszą szkołę 17 uczniów z zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły IDA-EHRE-SCHULE w Bad Oldesloe wraz z koordynatorem wymiany polsko-niemieckiej panem Rolfem Hanf i panią Mariną Erdmann. Z pomocą wielu nauczycieli przygotowaliśmy atrakcyjny program. W szkole uczestnicy wymiany brali udział w warsztatach integracyjnych oraz wspólnych zajęciach edukacyjnych i sportowych. Koszalin zwiedzaliśmy w formie podchodów. Poza tym spędziliśmy piękny dzień zwiedzając Gdańsk i Sopot, w Darłówku pływaliśmy na basenie i odbyliśmy godzinny rejs statkiem po morzu. Zabraliśmy naszych gości również na spływ kajakowy, który niestety utrudnił nam deszcz, ale był ogromnym przeżyciem dla uczniów.

Dziękujemy za pomoc rodzinom naszych uczniów, które gościły zapoznanych w czerwcu partnerów niemieckich. Dzięki nim nasi goście mogli odczuć polską gościnność oraz poznać polskie tradycje i zwyczaje panujące w naszych domach.

Spotkanie tegorocznej wymiany zakończyło się „dniem rodzinnym”, podczas którego goście zwiedzali okolicę z rodziną gospodarzy. Wieczorem odbyło się pożegnalne ognisko (trochę deszczowe) u Państwa Cysewskich w Niekłonicach.  Mamy nadzieję, że uczniowie będą nadal utrzymywać ze sobą kontakt.

Przypominamy, że zorganizowanie atrakcyjnego programu wymiany w Koszalinie, jak również wyjazd naszych uczniów do Niemiec jest od lat  finansowo wspierany przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu POMERANIA w Szczecinie ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży!

Zapraszamy do galerii