Ścianka wspinaczkowa w Gimnazjum Nr 7

Stało się. Gimnazjum Nr 7 jest pierwszą i jedyną szkołą w Koszalinie posiadającą w swojej ofercie sportowej ściankę wspinaczkową. Po tygodniach starań i wytężonych prac budowlanych, przy współpracy z pasjonatami wspinaczki z firmy Bouldertech oraz koszalińskiej Boulderowni, powstał ponad 6 metrowy obiekt z dwoma stanowiskami do asekuracji „na wędkę”. W doposażeniu w sprzęt pomogło także Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum Nr 7 w Koszalinie „SOWA”. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie chwyty na naszej ścianie są drewniane. Wspinaczka skałkowa jest świetnym sportem dla każdego, rozwijającym całe ciało, wzmacniającym kondycję, poprawiającym koordynację, jest też doskonałą metodą rekreacji oraz aktywnego wypoczynku po całym dniu spędzonym nad książkami. Wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego przeszli właściwe szkolenie, aby móc wprowadzać podstawy wspinaczki w czasie lekcji wychowania fizycznego.  

  Uroczyste otwarcie połączone było z pierwszymi Mistrzostwami Szkoły we wspinaczce sportowej na czas „Bieg po ścianie”. W zawodach uczestniczyli reprezentanci wszystkich klas podzieleni na kategorie według płci i wieku. Walka była zacięta, bo trzeba było wygrać z rywalami, czasem i swoimi słabościami. Pierwsze trzy osoby w każdej kategorii otrzymały darmowe wejściówki na Boulderownie, a wszyscy uczestnicy coś słodkiego za walkę. Zwycięzcy poszczególnych kategorii w końcowej fazie zawodów rywalizowali w kategorii OPEN dziewcząt i chłopców. Niekwestionowanymi mistrzami okazali się ALEKSANDRA KMITA z klasy IIA w kategorii dziewcząt i KAMIL PELOWSKI z klasy IIIB w kategorii chłopców. W nagrodę otrzymali darmowy miesięczny karnet sponsorowany przez Boulderownię Koszalińską oraz chwytotablice od firmy Bouldertech.

  Po udanym początku liczymy, że wśród naszych uczniów zakiełkuje nowa pasja jaką jest wspinaczka skałkowa, a zawody z pewnością na stałe wpiszą się w kalendzarz imprez organizowanych w naszej szkole.

Zapraszamy do galerii oraz na Picassa web albums