Literatura

LITERACKI SUKCES NASZYCH UCZENNIC

20 maja w Sali Polskiej Filharmonii w Słupsku odbyła się gala XXIX Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej. Wzięły w niej udział dwie uczennice naszego gimnazjum. Aleksandra Gołda z klasy I e została laureatką, a Ada Kubiak z klasy III a otrzymała wyróżnienie. Obie napisały opowiadania, które doceniło jury składające się z literaturoznawców, polonistów i pisarzy. Nad pracą komisji konkursowej czuwała znana poetka – Wanda Chotomska.

Nasze gimnazjalistki odniosły olbrzymi sukces, ponieważ na tegoroczny konkurs nadesłano do Słupska 10835 zestawów literackich z 492 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski i ponad 500 prac młodzieży polonijnej. Nagrodzone wiersze i opowiadania zostały opublikowane w książce pt.”Poprowadź mnie przez zielone ogrody”. Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne teksty!

Zapraszamy do galerii