Sprawni jak żołnierze

W dniach 23-24 maja 2013 roku odbyły się mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego w wieloboju sprawnościowo-obronnym „Sprawni jak żołnierze”. Zawody przeprowadzono pod patronatem honorowym marszałka województwa zachodniopomorskiego oraz zachodniopomorskiego kuratora oświaty. Współorganizatorem i prowadzącym zawody było Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.

Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych Siłach Zbrojnych, problematyki obronności kraju, podnoszenie sprawności fizycznej oraz rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności sportowo – obronnych. Jest to również świetna okazja do integracji grup młodzieży oraz nauki współpracy w zespole.

Konkurencje obejmowały znajomość zagadnień ratownictwa medycznego, strzelanie, rzut granatami, bieg na orientację w terenie oraz tor sprawnościowy.

Nasza szkoła bardzo dobrze wypadła w rywalizacji gimnazjów, zajmując w kategorii chłopców 3 miejsce oraz w kategorii dziewcząt miejsce 2.

Chłopcy wystąpili w składzie: Bartosz Ostrowski kl IIA, Aleksy Modliński kl IIB, Daniel Świątek kl IB

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Natalia Talarowska kl IIC, Kinga Kaczmarek kl ID, Karolina Twardoń kl IB

Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej nagrody odebrali Bartosz Ostrowski i Kinga Kaczmarek oboje zajmując w swoich kategoriach 3 miejsce.

Nasi zawodnicy świetnie się spisali, a że nie są jeszcze uczniami klas trzecich i jeśli będą chcieli, to w przyszłym roku będą mogli poprawić swoje lokaty i stanąć na najwyższym stopniu podium, czego im serdecznie życzymy.

Zapraszamy do galerii