WYMIANA POLSKO – NIEMIECKA

W dniach od 21 do 26 maja 2013 roku odbyła się już ósma wymiana polsko – niemiecka między naszą szkołą tj. Gimnazjum nr 7 w Koszalinie a zaprzyjaźnioną szkołą Ida-Ehre-Schule w miejscowości Bad Oldesloe w Niemczech.

   

 

 

Gimnazjum nr 7  Uczestnicy wymiany z opiekunami  Ida-Ehre Schule

Jak co roku w maju wyjazd nowej grupy uczniów naszego gimnazjum do Bad Oldesloe obfitował w liczne atrakcje, które przygotowali dla nas niemieccy uczniowie wraz z nauczycielami. Dzięki tej wymianie mieliśmy okazję już pierwszego dnia po przyjeździe zwiedzić niemiecką szkołę, uczestniczyć w zajęciach i brać udział w zawodach sportowych, a popołudniowa gra w „podchody” w miasteczku Bad Oldesloe przełamała wszelkie bariery językowe i kulturowe. Wszystkie dni naszego pobytu były wypełnione ciekawymi wycieczkami m.in. do Hamburga, gdzie świetnie bawiliśmy się w domu strachów „Dungeon”, czy podczas rejsu statkiem wycieczkowym w największym morskim porcie północnych Niemiec. W Lubece mieliśmy możliwość zwiedzenia muzeum marcepana i najpiękniejszej starówki z okresu gotyku ceglanego. Goszczący nas niemieccy rodzice przygotowali dla nas w „dniu rodzinnym” interesujące atrakcje związane z naszym pobytem u nich. Część z nas zwiedzała ze swoimi niemieckimi opiekunami kolejne ciekawe miejscowości, niektórzy bawili się na basenie lub na kręglach, inni natomiast mogli popróbować typowej niemieckiej kuchni podczas rodzinnego gotowania.

Największą atrakcją okazał się jednak park rozrywki „Hansa Park” w Sirksdorf, w którym na różnych zjeżdżalniach, diabelskich młynach czy wodnych przejażdżkach ćwiczyliśmy naszą odwagę i moc gardeł J. Zdjęcia z tego wyjazdu są najlepszym potwierdzeniem tych słów.

 

 

 

Hansa Park                        Lubeka                             Port w Hamburgu

Z niecierpliwością teraz czekamy na wrześniowe spotkanie, kiedy to my będziemy gospodarzami wymiany i będziemy mogli pokazać naszą szkołę, zorganizować różne atrakcje dla naszych niemieckich gości w Koszalinie i zwiedzić piękne rejony Pomorza Zachodniego.