DARMOWA NAUKA ANGIELSKIEGO PRZEZ INTERNET

Unia Europejska w dzisiejszym kształcie to wspólnota 450 milionów ludzi, m5wąych w ponad 20 językach urzędowych. Owa różnorodność jest źródłem bogactwa kulturowego, jednak z drugiej strony tworzy bariery w komunikacji dla obywateli krajów członkowskich. Stąd wielojęzyczność od wielu lat jest jednym z priorytetów w UE.

Komisja Europejska prowadzi cykliczny projekt badawczy „Europejczycy i zyski”. W badaniu, które przeprowadzono wiosna 2012 roku, wzięło udział prawie 27 tys. osób ze wszystkich państw członkowskich nieprezentujących „rożne grupy społeczne i wiekowe. Uczestnicy wzięli udział bezpośrednich wywiadach w swoim języku ojczystym. Prawie wszyscy Europejczycy (98%) uważa, że dobra znajomość języków obcych przyda w przyszłości ich dzieciom, a 88% jest zdania,że im samym również przynosi korzyści.

Badanie było prowadzone także w Polsce. Respondenci z naszego kraju na pierwszym miejscu wśród czynników wspierających naukę angielskiego wymienili dostęp do darmowych lekcji.

Tymczasem możliwości korzystania z darmowych lekcji jest na wyciągniecie ręki. Wystarczy komputer, dostęp do internetu i odrobina samodyscypliny. Najlepszym przykładem jest portal YouTube.com, gdzie istnieje kilkadziesiąt kanałów tematycznych poświęconych nauce języka angielskiego. Jednym z nich jest One Word a Day (http://www.youtube.com/user/lwordAdayTV) – kanał YouTube, dzięki któremu można codziennie ucząc się jednego słowa w języku angielskim. Zdjęcia do programu realizowane w Krakowie, a prawidłową wymowę prezentują turyści z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i innych krajów anglojęzycznych.

– Wystartowaliśmy w sierpniu tego roku, ale już teraz z naszych darmowych lekcji korzystają osoby z 45 krajów na 4 kontynentach – mi Teresa z One Word a Day.

W tym kontekście kanał promuje także nasz kraj. Filmy realizowane 54 bowiem w najciekawszych zaltkach Krakowa. Oto poglądowy odcinek, nakręcony w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK:

http://youtu.be/mp-rSki2cOA

Codziennie publikowany jest jeden film, który pojawia się kanale YouTube oraz na profilu Facebook (https://www.facebook.com/lwordAdayTy).

Dzięki rozwojowi internetu darmowa nauka języka angielskiego jest coraz bardziej dostępna.

dodatkowych informacji udziela: Krzysztof Lis

tel.: 694-118-111

e mail: krzysztof.m.łis@gmaiLcom