Gimnazjada

8 listopada na sali gimnastycznej odbyła się Gimnazjada klas pierwszych będąca zarazem pasowaniem na ucznia naszej szkoły. Jak co roku pierwszoklasiści zmagali się w konkurencjach sportowych, prezentowali swoje talenty, a przede wszystkim integrowali.

Każda klasa miała za zadanie przygotować okrzyk dopingujący, ozdobić swój sektor, mile widziane były

przebrania. Poza tym wszystkie klasy musiały zaprezentować się w występie artystycznym. Był pokaz żonglerki

piłkarskiej, taniec, śpiew, a także krótki popis aktorski. Duże emocje wzbudziły konkurencje sprawnościowe,

w których różnice między drużynami były niewielkie. Nasze Pierwszaki rywalizowały w wyścigach z piłkami, skakankami, zespołowych skokach przez linę oraz wyścigach rydwanów. Zawodnicy każdej klasy byli mocno dopingowani przez swoich kolegów siedzących w sektorach. W trakcie zawodów uczniowie tworzyli portrety swoich wychowawców. Konkurencją budzącą największe emocje i doping były zmagania wychowawców w siłowaniu na rękę.

Dokonania uczniów obserwowało jury, którego oceny, jak również wyniki konkurencji sportowych wyłoniły zwycięzcę. Tegorocznym triumfatorem została klasa I E. Nagrodę, pyszny tort, wręczyła pani dyrektor Urszula Monkiewicz. Imprezę zakończyło ślubowanie oraz przysłowiowe „pasowanie na ucznia”.

Zawody pokazały, że uczniowie klas pierwszych po dwóch miesiącach bycia razem potrafią świetnie się bawić i rywalizować w duchu fair-play. Zwycięskiej klasie gratulujemy :)

Zapraszamy do galerii