Dzień Języków Obcych 2014

Jak co roku w naszym Gimnazjum organizowany jest Dzień Języków obcych. W tym roku zmieniamy formułę całej imprezy dzieląc ją trzy odrębne wydarzenia:

Konkurs „Scrabble” w Języku angielskim/niemieckim

Konkurs wiedzy o krajach anglo/niemiecko języcznych – quiz

Prezentaca losowo wybranego kraju

Do pierwszych dwóch konkursów będziemy potrzebować po dwóch śmiałych ochotników z każdej klasy, którzy posiadają bogaty zasób wiedzy zarówno językowej jak i kulturowej.

Ostatni konkurs, czyli prezentacja wylosowanego kraju będzie pracą dla całej klasy. Uczniowie będą zobowiązani do zgromadzenia i zaprezentowania materiałów związanych z kulturą, historią, geografią, zabytkami, sportowcami czy nawet osobliwościami danego kraju. Innymi słowy należy wyeksponować wszystko to co uważają za najlepsze i najfajniesze w danym kraju. Finałem pracy będzie ekspozycja na sali gimnastycznej, która będzie przygotowywana przez trzech uczniów z każdej klasy. Każda klasa będzie miała miejsce na plakat/flagę oraz ławkę na pozostałe materiały. Sama prezentacja może zawierać każde możliwe elementy, jakie uczniowie sobie wyobrażą. Mogą to być plakaty, prezentacje multimedialne, przedmioty z danego kraju, obrazy, zdjęcia czy nawet potrawy, które z chęcią skosztujemy ;) Dodatkowo, stroje kulturowo związane z danym krajem będą także mile widziane. Na ocenę każdej klasy przewidujemy około 5 minut. W tym czasie będziemy chcieli zobaczyć i dowiedzieć się jak najwięcej o danym kraju.

Planowany termin imprezy to 6 i 7 maja. Dokładną godzinę podamy wkrótce.

 

Najlepsza ekspozycja będzie zaprezentowana podczas święta Piętnastolecia Gimnazjum nr 7 !!!