Dni języków obcych

Jak co roku w naszym Gimnazjum zorganizowane zostały Dni Języków Obcych, które odbyły się 7 oraz 8 maja. W tym roku została zmieniona formuła całej imprezy dzieląc ją na trzy odrębne wydarzenia:

  • Prezentacja losowo wybranego kraju
  • Konkurs „Scrabble” w języku angielskim/niemieckim
  • Konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych – quiz

   Dnia 7 maja odbyła się prezentacja krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Wszystkie klasy wykazały się dobrym przygotowaniem oraz inwencją twórczą. Każde stanowisko było ciekawe, urozmaicone elementami, takimi jak plakaty, zdjęcia, prezentacje multimedialne, flagi, typowe przysmaki dla danego kraju i wiele, wiele innych. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa 2B, drugie miejsce zajęła klasa 1C, natomiast wielkim zwyciezcą została klasa 2C, która reprezentowała Anglię. Serdecznie gratulujemy całej trójce finalistów oraz dziękujemy pozostałym klasom za wysiłek włożony w przygotowanie swoich prezentacji.

   Dnia 8 maja zorganizowane zostały dwa konkursy – „Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych” oraz „Scrabble” w języku angielskim i niemieckim. Konkurs wiedzy został przeprowadzony w formie quizu z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, co bardzo pomogło naszym uczniom. Poziom wiedzy uczniów był wysoki, dlatego o wygranej zadecydowała dogrywka i seria dodatkowych pytań. Trzecie miejsce zajęła klasa 2D, a drugie miejsce 3A. Tegoroczny „Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych” wygrała klasa 3B.

  Konkurs „Scrabble” także okazał się emocjonującym wydarzeniem. Rywalizacja od samego początku była zacięta, a poziom znajomości słownictwa przekroczył oczekiwania nawet samych organizatorów. Partie były ograniczone do 10 minut, a każda tura mogła trwać maksymalnie 1 minutę. Ostatecznie na placu boju pozostały klasy 1A oraz 3B. Te dwie drużyny zagrały w wielkim finale, z czego klasa 3B była lepsza. Klasa 1A okazała się godnym rywalem, ale uległa klasie 3B, której gratulujemy podwójnie, jako, że wygrała także konkurs wiedzy.

   Chcielibyśmy także przypomnieć zwycięzców konkursu na kartki świąteczne w języku angielskim oraz niemieckim:

W kategorii kartka w j. angielskim:

  1. Martyna Jędrzejczyk (IIIE)
  2. Daria Jaskuła (IC)

 W kategorii kartka w j. niemieckim:

  1. Iza Kołgan (IC)
  2. Wiktoria Banaś (IIA)

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie oraz oczywiście z całego serca gratulujemy zwycięzcom !

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszystkie klasy zaangażują się równie mocno, co w tym i że poziom imprezy będzie jeszcze wyższy. Do zobaczenia w przyszłym roku na „Dniach Języków Obcych 2015”.

Galeria w przygotowaniu