Turniej

Turnieju Piłki Nożnej o „Puchar Dyrektora Szkoły”  z okazji XV – lecia Gimnazjum nr 7 w Koszalinie.

  1. Termin i miejsce zawodów – 12  i 13 maja 2014 r., boisko „Orlik” Osiedle Wenedów w Koszalinie, godz. 8.30 – 14.30,
  1. Nagrody – ufundował Wydział Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Koszalinie, dyrektor Dorota Pawłowska oraz pani Alina Chęcińska,
  1. Uczestnicy – do turnieju zaproszono: Gimnazjum 2, 4, 9, 11 w Koszalinie, Zespół Szkół w Mielnie, Gimnazjum w Manowie, Zespół Szkół w Mścicach, Zespół Szkół w Dąbrowie, Gimnazjum w Malechowie. Na zaproszenie odpowiedziały szkoły: Gimnazjum 4 w Koszalinie, ZS w Dąbrowie, i Gimnazjum w Malechowie. Pozostałe szkoły nie wykazały zainteresowania turniejem.                                                   Ostatecznie w zawodach wzięli udział reprezentanci Gimnazjum 2, 11 z Koszalina, reprezentacja Gimnazjum w Manowie oraz 6 .zespołów z Gimnazjum 7.
  1. Przebieg zawodów – rozegrano 16 meczów eliminacyjnych oraz 6 meczów finałowych. Rywalizacje na poszczególnych etapach współzawodnictwa ilustrują załączone tabele. Turniej odbywał się w sportowej atmosferze, a mecze stały naprawdę na bardzo dobrym poziomie. Charakteryzowały się wysoką zaciętością, co świadczy o wielkiej rywalizacji wszystkich uczestników. Na przykład o II m. w turnieju zadecydował korzystniejszy stosunek bramek. Należy podkreślić, że uczestników wszystkich meczów nie przestraszyły ciężkie warunki atmosferyczne w postaci  ulewy deszczowej i niskiej temperatury.
  1. Podziękowania: organizatorzy składają specjalne podziękowania n/w Panom za bezinteresowne sędziowanie meczów w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych: Łukaszowi Drożdżal i Marcinowi Lisztwanowi z Gimnazjum 2 w Koszalinie, Marianowi Standowiczowi z Gimnazjum 11 w Koszalinie, Andrzejowi Szygendzie z Gimnazjum w Manowie, Waldemarowi Sołkowi Orlik Wenedów oraz Kamilowi Chicewiczowi z Gimnazjum nr 6 w Koszalinie.
  1. Wyniki – w zawodach zwyciężyła I drużyna kl 2c „Zambia” w składzie: Michał Rutkowski, Mateusz Korbus, Kacper Szczepaniuk (kapitan zespołu), Kamil Bazyli, Aleksy Hoppe, Jakub Bartyzel, Daniel Bończyk, Damian Kucab, Kacper Kowalewski. II miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum w Manowie (trener Andrzej Szygenda) w składzie: Daniel Rapita, Sebastian Martofel, Kacper Rudziński, Kacper Bartulewicz, Dawid Sienkiewicz, Sebastian Grabowski, Dawid Kowal, Damian Dominiak. III miejsce wywalczyli reprezentanci Gimnazjum 11 w Koszalinie (trener Marian Standowicz), na IV miejscu sklasyfikowano zespół kl 3e „Patol Squad” (kapitan Mateusz Woźniak), który wystąpił w składzie: Mateusz Woźniak (3e), Daniel Klich, Daniel Radziun (1e), Maciej Drozdowski, Radosław Panek (3e), Kamil Świadek (2c), Wojciech Kłodowski (kl. 3e),.Miejsca pozostałe: Vm – Gimnazjum  2 Koszalin, VI m – „Etiopia”,  kl. 2c II, VII m. – „Karmazynowi mściciele”, kl. 2a, VIII m, – Fajger & s-ka, kl. 1e i IX m. –  zespół „Groszek”,  kl. 2b.

7. Wyróżnienia:

klasyfikacja najlepszy strzelec:          Michał Gniady, Gimnazjum 11,

klasyfikacja najlepszy bramkarz:       Michał Rutkowski, Gimnazjum 7,

klasyfikacja najlepszy zawodnik pola: Kamil Bazyli, Gimnazjum 7,

nagroda specjalna dla gospodarza obiektu: Waldemar Sołek,