Dzień teatru

dteatru_19Jak wejść na scenę? Mówić głośno czy cicho? Wziąć rekwizyt czy z niego zrezygnować? Takie pytania zadawali sobie uczniowie klas pierwszych, którzy pod kierunkiem wychowawców przygotowywali przedstawienia na szkolny Dzień Teatru. W tym roku uroczystość odbyła się 2 czerwca w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Koszalinie. Kilka dni przed świętem teatru zostały zaprezentowane plakaty zapowiadające prezentacje. Najciekawszy afisz zrobiła klasa I c. Drugie miejsce zajęła klasa I b, trzecie – I d, czwarte – I e i I a.
   Przedstawienia, które oglądali gimnazjaliści, ukazywały szkołę na wesoło, były inspirowane baśniami, a niektóre dotyczyły problemów nastolatków. Na uwagę zasłużyła sztuka pt. ,,Szpilki” napisana przez uczennicę klasy I c . Na scenie pojawiła się także klasa II e, która zaprezentowała alternatywną historię początków szkoły.
    W konkursie teatralnym najlepiej wypadła klasa I c. Drugie miejsce jury przyznało klasie I e, trzecie – klasie I b. Na czwartym miejscu znalazła się klasa I a, a na piątym – I d. Gratulujemy!