PLAN WYCIECZKI WARSZAWA 7 – 9 VI 2014 r.

TERMIN: 7-9.06. 2014 r. (wyjazd w sobotę rano, powrót w poniedziałek wieczorem)

TRANSPORT: autokar firmy turystycznej ODYS

ZAKWATEROWANIE: Hotel IBIS BUDGET WARSZAWA CENTRUM ul. Zagórna 1, tel.227453660

PROGRAM:

1 dzień – wyjazd z Koszalina o godz. 6.00. Zbiórka na parkingu przy placu rowerowym
ul. Wańkowicza 15 (dawny PEWEX) godz. 5.40. W czasie przerw w podróży wszyscy uczestnicy wycieczki wychodzą z autokaru. Planujemy trzy przerwy ok. godz. 9, 12, 15. Rodzice zabezpieczają prowiant dla dziecka na cały dzień, aż do posiłku w hotelu.

W czasie drogi obowiązuje zakaz spożywania chipsów i napojów gazowanych.
W autokarze panuje porządek. Planowa podróż trwa  ok. 8 godz.

Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie ok. godz. 16.00. Godz. 17.00 obiadokolacja.

Godz. 18.00 – 21.00 zwiedzanie Warszawy (Pałac Kultury i Nauki oraz Galeria „Złote Tarasy”).

2 dzień – 8.00 śniadanie.

8.45 przejazd do Centrum Kopernika. Wejście: godz. 10.20 I grupa, godz. 11.20 II grupa. Obiad (lunch jednodaniowy) w Centrum Kopernika klasy I – godz. 13.00, klasy III – godz. 13.30.

Godz. 16.00 Planetarium, projekcja filmu w 3D „Na skrzydłach marzeń”.

Godz. 17.00/ 17.15 kolacja przy Torwarze (niedaleko hotelu ok. 8 min.).

Godz. 17.30 – 21.00 zwiedzanie Warszawy (Starówka, Zamek Królewski, Pałac Prezydenta itp.).

3 dzień – 8.00 śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.

Godz. 8.45 przejazd pod Sejm, stamtąd wyjazd z Warszawy do Koszalina. Planowa podróż trwa ok. 8 godz.

Około godz. 13 przerwa na posiłek (możliwość zakupienia jedzenia przy stacji paliw. Dzieci powinny mieć 20 zł na obiad). Powrót ok. godz. 17.00/18.00 – na pół godz. przed powrotem do Koszalina, dzieci poinformują rodziców, o której godzinie będziemy na miejscu zbiórki (parking przy placu rowerowym).

Rodzice są zobowiązani do osobistego odbioru dzieci z autokaru.

DOKUMENTY: legitymacja szkolna lub dowód osobisty.

OPIEKUNOWIE GRUP:

1 GRUPA – Marzena Mrzygłód, 2 GRUPA – Ewa Domańska, 3 GRUPA – Aldona Błakita,         4 GRUPA – Wioletta Korgiel, 5 GRUPA – Ewa Waszkiewicz, 6 GRUPA – Ilona Cieślik

KIEOWNIK WYCIECZKI:

Elżbieta Napierała

Regulamin wycieczek organizowanych przez Gimnazjum nr 7 w Koszalinie

W szczególności w czasie wyjazdu należy:

1. Podporządkowywać się poleceniom opiekunów.
  2. Nie oddalać się od grupy bez zezwolenia opiekuna.
  3. Nie opuszczać samowolnie miejsca zakwaterowania i terenu wokół niego.
  4. Przestrzegać harmonogramu dnia, punktualnie stawiać się na spotkania, posiłki, zajęcia.
  5. Przestrzegać ustalonych godzin i zasad ciszy nocnej.
  6. Przestrzegać ogólnych zasad bezpieczeństwa na drodze, iść zwartą grupą chodnikiem lub poboczem; nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych dla siebie i innych.
  7. Zajmować w autokarze wyznaczone miejsce i nie opuszczać go bez zgody opiekuna.
  8. Pozostawić miejsca zakwaterowania (pokój, toaleta, korytarze) i spożywania posiłków we właściwym porządku.
  9. Dbać o higienę osobistą.
  10. Aktywnie brać udział w zajęciach i warsztatach.
  11. Natychmiast informować opiekuna o złym samopoczuciu, skaleczeniu, chorobie.
  12. Samowolnie nie brać żadnych lekarstw.
  13. Szanować przyrodę, zabytki i pracę ludzką.
  14. Nie szpecić rysunkami i podpisami żadnych miejsc, które nie zostały do tego przeznaczone.
  15. Do wszystkich uczestników wyjazdu, opiekunów, organizatorów odnosić się z życzliwością i szacunkiem.
  16. Przestrzegać zakazu spożywania alkoholu, palenia papierosów lub innych używek.
  17. W razie złamania ustalonych zasad kierownik wyjazdu może:

– udzielić upomnienia,

– zawiesić ucznia z korzystania z niektórych punktów programu,

– powiadomić rodziców o niewłaściwym zachowaniu,

– w porozumieniu z dyrektorem wezwać rodzica do odebrania ucznia.