Zamknięcie sezonu teatralnego

ittdlas_9Od października 2013 r. do maja 2014 r. uczniowie naszego gimnazjum brali udział w ogólnopolskim programie Internetowy Teatr TVP dla szkół. To nowatorska inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni. Grane na żywo spektakle odbierane były w tym samym czasie w szkołach na terenie całej Polski za pomocą kodowanej transmisji internetowej. Zaproponowany repertuar objął nie tylko lektury, ale również adaptacje teatralne arcydzieł literatury. Nasi uczniowie obejrzeli pantomimę pt. „Mikrokosmos”, tragedię antyczną pt. „Antygona”, opowieść o współczesnych problemach pt. „Momo” oraz kryminał pt. „Pułapka na myszy”. Na zakończenie sezonu śledzili historię Oskara i pani Róży.  Mamy nadzieję, że Internetowy Teatr TVP zagości w naszym gimnazjum w następnym roku szkolnym.

Zapraszamy do galerii