Wymiana polsko-niemiecka 2014

Miedzy 16 a 25 czerwca, delegacja naszego gimnazjum, już po raz dziewiąty, odwiedziła zaprzyjaźnioną szkołę w niemieckim Bad Oldesloe. Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem szkoły jak również poznać zwyczaje i życie u naszych zachodnich sąsiadów. Podczas tygodniowego pobytu zwiedzali pobliskie miasta, słynącą z marcepanu Lubekę i drugi co do wielkości w Europie port – Hamburg. Był też dzień relaksu w pobliskim Hansa Parku. Dzięki bardzo życzliwej atmosferze i wspaniałym ludziom czas mijał nieubłaganie szybko i trzeba było wracać do domu. Na szczęście we wrześniu spotkamy się ponownie, gdyż teraz nais niemieccy partnerzy odwiedzą nas w Koszalinie. Już nie możemy się doczekać.