MISTRZOWIE PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 8 października w sali konferencyjnej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbył się XIII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania pt. „Czytamy Musierowicz”. Nasze Gimnazjum reprezentował Szymon Konczyński z klasy II c. Każdy uczestnik miał przeczytać 10 linijek wybranego przez siebie tekstu z dostępnych książek Małgorzaty Musierowicz oraz drugi fragment tekstu – wylosowany – wybrany przez organizatora. Podczas konkursu dowiedzieliśmy się, że Małgorzata Musierowicz w styczniu 2015r. obchodzi
swoje 70-te urodziny. Przedstawiony został jej życiorys, zainteresowania oraz nagrody, jakie otrzymała za swoje napisane książki. Na koniec konkursu każdy uczestnik otrzymał książkę Małgorzaty Musierowicz. Mistrzem Pięknego Czytania została uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 9.

Galeria