Podchody czytelnicze

img_0636Dnia 21 października (wtorek) o godz. 18.00. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Siódemkowych Moli Książkowych. Tym razem nie czytaliśmy książek, tym razem bawiliśmy się w podchody. Cała szkoła została obwiązana sznurkiem, a Nasze Mole „po nitce do kłębka” mieli znaleźć 6 kopert z zadaniami do wykonania. Grupa 17 uczniów została podzielona na 6 zespołów. Każda grupa zaczynała podchody w odstępach 10-minutowych. Nie chodziło jednak o szybkość wykonania zadań, ale o ciekawe i poprawne wykonanie poleceń. Jedno z poleceń brzmiało:  Podaj 5 tytułów Twoich ulubionych książek wraz z autorami – niektórzy wypisali wszystkie lektury :)) Inne zadanie: Dokończ zdania – Lubię czytać… Gdy biorę książkę w ręce… Biblioteka to… Najzabawniejszym i jednocześnie najtrudniejszym zadaniem okazało się polecenie 6: Ułóż wiersz o książce. Podajemy twórczość naszych Moli: Książka tu, książka tam, z książką nigdy nie jesteś sam. Harry Potter ma swe czary, no więc wyjmij okulary, w łapy książkę bierz i czytaj jeśli chcesz.  Gdy mi smutno, gdy mi źle, książka wnet pocieszy mnie. Gdy dzieci bawią się, ja za książkę łapię się. Wyobraźnie pobudza i nas nie przynudza. Jestem książką dosyć znaną, wielu uczniów mnie czytało. Czy Ty jesteś jednym z wielu, mój Ty drogi przyjacielu? Podchody zakończyły się … oczywiście w bibliotece :)) Tam podsumowaliśmy podchody. Zwyciężyła grupa ostatnia (Paulina Górczyńska, Wiktoria Kaniewska, Natalia Stachurska) i sprawdziło się powiedzenie: „Ostatni będą pierwszymi” :))

Zapraszamy na kolejne spotkanie w przyszłym miesiącu. B.Piasecka, M. Funke    Galeria