Sanitariuszka Powstania Warszawskiego

20141027_105940Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii – spotkali się z panią Małgorzatą Cepryńska – sanitariuszką, która uczestniczyła w Powstaniu Warszawskim. Gość opowiedział o swoich przeżyciach, koszmarze wojennym, walce o przetrwanie. Przywołanie minionych wydarzeń było trudne, ale pozwoliło młodzieży spojrzeć z innej perspektywy na II wojnę światową. Pani Cepryńska pracowała w szpitalu polowym, musiała szybko nauczyć się opatrywania ran i udzielania pomocy poszkodowanym. Mówiła o schronach w piwnicach, kanałach, braku pożywienia, strachu i śmierci. Prosiła uczniów, by nie zapomnieli o dzielnych powstańcach i wszystkich patriotach, którzy walczyli o wolność naszego kraju.