Wycieczka do Berlina

Dnia 12 grudnia 2014r. uczniowie z  klasy 2a wraz z uczniami z klasy 2b, 2c, 2d oraz 1b pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce do stolicy Niemiec. Głównym celem naszej wizyty w Berlinie było zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta oraz zapoznanie ze  świąteczną tradycją – jarmarkami bożonarodzeniowymi. Jeden dzień to za mało, aby zwiedzić tak piękne i ogromne miasto, ale odwiedziliśmy Muzeum Pergamonu, wszystkie obiekty wzdłuż słynnej alei Unter den Linden, zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie pod Bramą Brandenburską i po raz pierwszy od kilku lat udało nam się wejść do  budynku Reichstagu – siedziby obecnego Parlamentu i podziwiać piękną panoramę miasta z oszklonej kopuły widokowej. Aby zakosztować przysmaków świątecznych (pieczonych kasztanów,  owoców w czekoladzie, prażonych bakalii) lub typowo niemieckiej Bratwurst – pieczonej kiełbasy udaliśmy sie na dwa jarmarki świąteczne: na Placu Aleksandra pod słynną wieżą telewizyjną oraz chyba najładniejszy i największy jarmark na Gendarmenmarkt.

Nasz wyjazd do Berlina to od kilku lat tradycja w naszej szkole. Zapraszamy następnych chętnych do wyjazdu w przyszłym roku.

Agnieszka Drężek