Dzień Języków Obcych 20145

Jak co roku w naszym Gimnazjum organizowany jest Dzień Języków obcych. Całą imprezę dzielimy na trzy odrębne wydarzenia:

  • Konkurs „Scrabble” w Języku angielskim/niemieckim
  • Konkurs wiedzy o krajach anglo/niemiecko języcznych – quiz
  • Prezentaca losowo wybranego kraju (klasy I i II)

Do pierwszych dwóch konkursów będziemy potrzebować po dwóch śmiałych ochotników z każdej klasy, którzy posiadają bogaty zasób wiedzy zarówno językowej jak i kulturowej.

Ostatni konkurs, czyli prezentacja wylosowanego kraju będzie pracą dla całej klasy. Uczniowie będą zobowiązani do zgromadzenia i zaprezentowania materiałów związanych z kulturą, historią, geografią, zabytkami, sportowcami czy nawet osobliwościami danego kraju. Innymi słowy należy wyeksponować wszystko to co uważają za najlepsze i najfajniesze w danym kraju. Finałem pracy będzie ekspozycja na sali gimnastycznej, która będzie przygotowywana przez trzech uczniów z każdej klasy. Każda klasa będzie miała miejsce na plakat/flagę oraz ławkę na pozostałe materiały. Sama prezentacja może zawierać każde możliwe elementy, jakie uczniowie sobie wyobrażą. Mogą to być plakaty, prezentacje multimedialne, przedmioty z danego kraju, obrazy, zdjęcia czy nawet potrawy, które z chęcią skosztujemy ;) Dodatkowo, stroje kulturowo związane z danym krajem będą także mile widziane. Na ocenę każdej klasy przewidujemy około 5 minut. W tym czasie będziemy chcieli zobaczyć i dowiedzieć się jak najwięcej o danym kraju. Ponadto Prosimy także o trzy odpowiedzialne osoby z każdej klasy do kibicowania podczas imprezy na Sali gimnastycznej.

Program imprezy:

26 marca czwartek:

  • (12⁰⁰-15⁰⁰ sala gimnastyczna) – prezentacje 9 krajów anglo – i niemieckojęzycznych

27 marca piątek:

  • (12⁰⁰-13⁰⁰ sala nr 14) – quiz wiedzy o krajach

anglo – i niemieckojęzycznych

(13⁰⁰-15⁰⁰ sala nr 19) – konkurs „Scrabble” w języku angielskim i niemieckim