Dni Języków Obcych 2015

dzien_j_scrabble_9Jak co roku w naszym Gimnazjum zorganizowane zostały Dni Języków Obcych, które odbyły się 26 oraz 27 marca. Również w tym roku impreza została podzielona na trzy odrębne wydarzenia:

  • Prezentacja losowo wybranego kraju
  • Konkurs „Scrabble” w języku angielskim/niemieckim galeria
  • Konkurs wiedzy o krajach anglo-/niemieckojęzycznych – quiz galeria

26 marca odbyła się prezentacja krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Prawie wszystkie klasy wykazały się świetnym przygotowaniem oraz inwencją twórczą. Każde stanowisko było ciekawe oraz urozmaicone elementami takimi, jak plakaty, zdjęcia, prezentacje multimedialne, flagi, przysmaki kulinarne związane z danym krajem i wiele, wiele innych. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa 2C, która prezentowała północne Niemcy,  drugie miejsce zajęła klasa 2A – za prezentację Nowego  Jorku, natomiast wielkim zwycięzcą została klasa 2D, która przygotowała prezentację o Australii. Wyróżnienie zdobyła klasa 2e za prezentację Nowej Zelandii. Serdecznie gratulujemy całej trójce finalistów oraz dziękujemy pozostałym klasom za wysoki poziom przygotowania oraz partycypacji.

27 marca zorganizowane zostały dwa konkursy – „Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych” oraz „Scrabble” w języku angielskim oraz niemieckim. Konkurs wiedzy został zrealizowany z pomocą tablicy interaktywnej, co bardzo pomogło naszym uczniom. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki, dlatego o wygranej zadecydowała dogrywka i seria dodatkowych pytań. Trzecie miejsce zajęłą klasa 1B a drugie miejsce 3C. Tegoroczny „Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych” wygrała klasa 2C. Konkurs „Scrabble” także okazał się emocjonującym wydarzeniem. Rywalizacja od samego początku była zacięta, a poziom znajomości słownictwa przekroczył oczekiwania nawet samych organizatorów. Partie były ograniczone do 10 minut, a każda tura mogła trwać maksymalnie 1 minutę. Ostatecznie na placu boju pozostały klasy 1C, 2B oraz 3E. Te trzy drużyny zagrały w trybie turniejowym czyli każdy z każdym, z czego klasa 3E okazała się najlepsza. Klasa 1C zajęła trzecie, a 2B drugie miejsce.

Chcielibyśmy także przypomnieć zwycięzców konkursu na kartki walentynkowe w języku angielskim oraz niemieckim:

W kategorii kartka w j. angielskim:

Marta Kotkowicz (klasa 3B)

W kategorii kartka w j. niemieckim:

Daria Jaskuła (klasa 2C)

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie oraz oczywiście z całego serca gratulujemy zwycięzcom !

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszystkie klasy zaangażują się  równie mocno, co w tym, i że poziom imprezy będzie jeszcze wyższy. Do zobaczenia w przyszłym roku na „Dniach Języków Obcych 2016”.