Nietypowe lekcje

„Nietypowe lekcje” czyli wizyta pana Rolfa Hanfa

– koordynatora Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży

z Ida-Ehre-Schule w Bad Oldesloe

W dniach 13-17 kwietnia 2015r. po raz piąty odwiedził Gimnazjum nr 7 pan Rolf Hanf, nauczyciel z naszej partnerskiej szkoły i koordynator wymiany polsko-niemieckiej.

Jego wizyta była nietypowa. Pan Rolf przyjechał po raz pierwszy w czasie swoich świątecznych ferii i na własny koszt, aby przez cały tydzień prowadzić dla naszych uczniów – tegorocznych uczestników wymiany zajęcia języka niemieckiego. Celem zajęć było oczywiście językowe przygotowanie uczniów do wyjazdu do Niemiec oraz zmotywowanie ich do używania języka niemieckiego (oprócz języka angielskiego), zwłaszcza w domu rodzinnym naszych niemieckich partnerów. Zajęcia sprawiły naszym uczniom wiele frajdy i przede wszystkim przyniosły wiele korzyści językowych. Niemiecki nauczyciel wyraził również zadowolenie z pracy z naszymi uczniami i obiecał, że przyjedzie jeszcze za rok, aby popracować z przyszłymi uczestnikami wymiany.

Cała grupa, czyli 16 uczniów z kl. 1a, 1b, 2a, 2b, 2c wyjedzie już 27 maja na tydzień do Bad Oldesloe, aby wziąć udział w dziesiątym już programie Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży.

Agnieszka Drężek                                                         Galeria