SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE 2015

p1250201W dniach 21-22 maja 2015 r. w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie odbył się w XXXVIII finał wojewódzkich zawodów sprawnościowo-obronnych „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE 2015”. Wzięło w nich udział 16 reprezentacji dziewcząt i 20 reprezentacji chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych oraz 6 reprezentacji dziewcząt i 7 reprezentacji chłopców ze szkół gimnazjalnych.
Pierwszego dnia zawodnicy konkurowali w pierwszej pomocy przedlekarskiej, strzelaniu z pozycji leżącej, rzucie granatem do celu oraz biegu na orientację w terenie. Drugi dzień to rywalizacja w torze sprawnościowym i podsumowanie zawodów. Poszczególne starty wymagały precyzji, siły, kondycji, zwinności, ale także odporności na stres i współpracy w zespole.
Nasze drużyny świetnie poradziły sobie z trudami rywalizacji co zaowocowało wysokimi miejscami zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej. Dziewczęta występujące w składzie: Patrycja Kasprowicz kl. IIB, Paulina Górczyńska kl. IID i Magdalena Grzybowska kl. IA, zdecydowanie wygrały klasyfikację drużynową wśród gimnazjalistek. Dodatkowo ich występ na strzelnicy wzbudził ogólny podziw, ponieważ był najlepszy spośród wszystkich drużyn bez podziału na kategorie. Paulina Górczyńska wygrała klasyfikację indywidualną dziewcząt z gimnazjum, a Patrycja Kasprowicz była druga!
Chłopcy startujący w składzie: Dominik Parafiniuk kl. IC, Szymon Gliszczyński kl. IIA i Dawid Jaźwiński kl. IIE, zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dodatkowo Dominik Parafinuk w klasyfikacji indywidualnej gimnazjalistów zdobył I miejsce pokonują wszystkich, często starszych od siebie konkurentów.
Okazałe puchary, medale i nagrody rzeczowe były miłym zwieńczeniem dwudniowej rywalizacji. Serdecznie gratulujemy naszym drużynom i z niecierpliwością oczekujemy kolejnej edycji zawodów SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE w przyszłym roku! :)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dwóch dni zmagań :)