Turniej Koszykówki o Puchar Rektora

ja222 maja 2015 r. odbył się III Gimnazjalny  Turniej Koszykówki o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie, który na stałe wpisał się w obchody  Dni Koszalina.

W imprezie, nad którą patronat honorowy objął Prezydent Miasta Koszalina, udział wzięły  mieszane drużyny dziewcząt i chłopców z koszalińskich gimnazjów nr 4, 5, 7 oraz z gimnazjów ze Świeszyna i Manowa.

Po oficjalnym otwarciu  uczestnicy turnieju wspólnie odtańczyli   zumbę, którą poprowadziły studentki PWSZ. Po emocjonującym turnieju i finałowych rozgrywkach, Rektor PWSZ w Koszalinie – dr Jan Kuriata wraz z zastępcą Prezydenta Miasta Koszalina – Andrzejem Kierzkiem  wręczyli nagrodę główną – Puchar Rektora PWSZ w Koszalinie. Każdy zawodnik otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.

Klasyfikacja po turniejowa:

I miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 7 z Koszalina

(opiekun Elżbieta Bigda)
II miejsce:   Gimnazjum z Manowa  (opiekun Andrzej Szygenda)
III miejsceGimnazjum nr 4 z Koszalina (opiekun Marek Cieśliński)
IV miejsce:  Gimnazjum ze Świeszyna (opiekun  Marta Wojtkiewicz)

V miejsce: Gimnazjum nr 5 z Koszalina (opiekun  Adam Ciećkowski).

Po zwycięskich meczach grupowych ( 23:16 z Gim 5 oraz 17:16 z Gim 4)

w półfinale wygraliśmy ze Świeszynem 15:10 ,a w finale pokonaliśmy Manowo 10:9.

Wracamy do gry. Na tym turnieju zespół udowodnił, że w następnym roku będzie się liczył  w koszykówce w Koszalinie. Drużyna zostawiła na parkiecie pot i łzy. Walczyli o każdy metr boiska. Rozegrali 4 mecze – wszystkie zwycięskie-w których sprawili się fantastycznie. Dziewczyny  nie ustępowały pola chłopakom i mimo, iż nie trenują kosza, nie pozwoliły pograć rywalkom same zdobywając wiele piłek z przechwytów.

Sponsorami nagród byli: Energa, PGK Koszalin, Starostwo Koszalińskie, ZOS, Deutsche Bank, Restauracja Włoska la

Skład drużyny koszykówki

1. Brzezińska Magda IIa