Turniej Koszykówki o Puchar Rektora

ja222 maja 2015 r. odbył się III Gimnazjalny  Turniej Koszykówki o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie, który na stałe wpisał się w obchody  Dni Koszalina.

W imprezie, nad którą patronat honorowy objął Prezydent Miasta Koszalina, udział wzięły  mieszane drużyny dziewcząt i chłopców z koszalińskich gimnazjów nr 4, 5, 7 oraz z gimnazjów ze Świeszyna i Manowa.

Po oficjalnym otwarciu  uczestnicy turnieju wspólnie odtańczyli   zumbę, którą poprowadziły studentki PWSZ. Po emocjonującym turnieju i finałowych rozgrywkach, Rektor PWSZ w Koszalinie – dr Jan Kuriata wraz z zastępcą Prezydenta Miasta Koszalina – Andrzejem Kierzkiem  wręczyli nagrodę główną – Puchar Rektora PWSZ w Koszalinie. Każdy zawodnik otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.

Klasyfikacja po turniejowa:

I miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 7 z Koszalina

(opiekun Elżbieta Bigda)
II miejsce:   Gimnazjum z Manowa  (opiekun Andrzej Szygenda)
III miejsceGimnazjum nr 4 z Koszalina (opiekun Marek Cieśliński)
IV miejsce:  Gimnazjum ze Świeszyna (opiekun  Marta Wojtkiewicz)

V miejsce: Gimnazjum nr 5 z Koszalina (opiekun  Adam Ciećkowski).

Po zwycięskich meczach grupowych ( 23:16 z Gim 5 oraz 17:16 z Gim 4)

w półfinale wygraliśmy ze Świeszynem 15:10 ,a w finale pokonaliśmy Manowo 10:9.

Wracamy do gry. Na tym turnieju zespół udowodnił, że w następnym roku będzie się liczył  w koszykówce w Koszalinie. Drużyna zostawiła na parkiecie pot i łzy. Walczyli o każdy metr boiska. Rozegrali 4 mecze – wszystkie zwycięskie-w których sprawili się fantastycznie. Dziewczyny  nie ustępowały pola chłopakom i mimo, iż nie trenują kosza, nie pozwoliły pograć rywalkom same zdobywając wiele piłek z przechwytów.

Sponsorami nagród byli: Energa, PGK Koszalin, Starostwo Koszalińskie, ZOS, Deutsche Bank, Restauracja Włoska la

Skład drużyny koszykówki 

1. Brzezińska Magda IIa

2.Latek Wiktoria –Iia

3.Szklarczyk Estera –Ib

4.Lerka Kacper –IIc

5.Malinowski Michał –Ic

6.Malinowski Paweł –IIc

7.Pieprzka Kacper –IIb

8.Skiba Maciej –IIe

9.Urbański Sebastian -Id

Galeria