10-te spotkanie Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży

dsc03278w Ida-Ehre-Schule w Bad Oldesloe w Niemczech  

W dniach 27 maja – 2 czerwca 2015r. doszło do 10-tego  jubileuszowego spotkania wymiany polsko-niemieckiej w naszej partnerskiej szkole Ida-Ehre-Schule w Bad Oldesloe. Tym razem wzięło w nim udział 16 uczniów z klas 1a, 1b, 2a, 2b, 2c pod opieką 3 nauczycieli – p. Drężek, Piaseckiej i p. Marciniaka. Mieliśmy okazję obserwować zajęcia w szkole i zobaczyć, jak funkcjonuje niemiecka szkoła. Mieszkając u niemieckich rodzin mogliśmy porównać zwyczaje codziennego życia, atmosferę i warunki panujące w domu. Jak co roku zwiedziliśmy piękną Lubekę, Hamburg z największym portem i przeżywaliśmy niezapomniane chwile w Hansa Parku  (parku rozrywki). Dla najbliższych przywieźliśmy oczywiście z Lubeki marcepany – te najlepsze od Niederegger.

            Z okazji jubileuszu naszej współpracy otrzymaliśmy prezent od niemieckiej szkoły – obraz namalowany przez ich nauczyciela plastyka, który możecie podziwiać w głównym holu szkoły.

W dniach 1-7 października tym razem my będziemy gospodarzami 10-tego spotkania polsko-niemieckiej wymiany w Koszalinie.                                                                   Galeria

Agnieszka Drężek