Dziesiąte spotkanie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w Gimnazjum nr 7

wymiana_6Z niecierpliwością czekamy na przyjazd naszych gości z Niemiec, którzy w dniach 1-7 października 2015r. odwiedzą nasze gimnazjum. Na dziesiąte  jubileuszowe spotkanie przyjedzie grupa 16 uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły IDA-EHRE-SCHULEw Bad Oldesloe wraz z opiekunami, tym razem także z  dyrektorem i dwoma wicedyrektorami szkoły. Jak co roku (z pomocą wielu nauczycieli i rodziców) przygotowaliśmy atrakcyjny program. Oprócz różnych  wspólnych zajęć i warsztatów zabieramy naszych gości do parku linowego, nowego aquaparku i na wycieczkę do Trójmiasta. Po raz pierwszy na życzenie gości zwiedzimy również Muzeum Obozu Koncentracyjnego w Sztutowie.

Tym razem możemy też liczyć na ogromną pomoc rodziców – bardzo dziękujemy Państwu Szewczykom z Sarbinowa za możliwość organizacji ogniska i zakwaterowania niemieckich opiekunów!

Nasi uczniowie z niecierpliwością czekają na swoich zapoznanych w czerwcu partnerów z Niemiec. Przez tydzień będą ich gościć w swoich domach, aby przybliżyć im polską kulturę, tradycje i życie rodzinne. Mamy nadzieję, że zawiązane znajomości przetrwają wiele lat.

Przypominamy, że zorganizowanie atrakcyjnego programu wymiany w Koszalinie, jak również wyjazd naszych uczniów do Niemiec jest od lat  finansowo wspierany przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu POMERANIA w Szczecinie ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży! 

Agnieszka Drężek                                                                            Galeria