Rocznica napaści ZSRR na Polskę

Kolumny piechoty sowieckiej wkraczające do Polski 17.09.1939
Piechota sowiecka

Z okazji 76 rocznicy napaści ZSRR na Polskę odbył się w naszej szkole konkurs łączący historię z językiem polskim. Uczniowie mieli odszukać błędy ortograficzne w obwieszczeniu z 17 września 1939 roku, które do Polaków skierował Rosjanin – Michał Kowalow.

Polen, Treffen deutscher und sowjetischer SoldatenSpotkanie żołnierzy Wehrmachtu i Armii Czerwonej 20 września 1939 roku, na wschód od Brześcia

 

 

Najbardziej wyczulone na błędy okazały się uczennice klasy III b – Agata Gałan i Klaudia Firkowska. Obie zajęły pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji znalazła się Katarzyna Kaszubowska z klasy III c, a na trzeciej – Wiktoria Śliwa z klasy II a. Gratulujemy!

JeńcyPolscy żołnierze- jeńcy wojenni konwojowani przez Armię Czerwoną do kolejowych punktów załadunku za granicą polsko-sowiecką