Jubileusz polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w Gimnazjum nr 7

dsc04513Dobiegło końca dziesiąte jubileuszowe spotkanie polsko-niemieckiej młodzieży w naszym gimnazjum. W dniach 1-7 października oprócz 16 uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły IDA-EHRE-SCHULE w Bad Oldesloe wraz z dwoma opiekunami gościliśmy także dyrektora i dwóch wicedyrektorów niemieckiej szkoły. Program jak co roku był napięty i urozmaicony. Po raz pierwszy na życzenie gości zwiedziliśmy Muzeum Obozu Koncentracyjnego w Sztutowie. Tradycyjnie odwiedziliśmy Stare Miasto w Gdańsku i wykorzystaliśmy atrakcje w naszym mieście: zabraliśmy gości do koszalińskiego aquaparku, parku linowego i na kręgle. Nie zabrakło wspólnych podchodów, tańca, lekcji, warsztatów, animacji językowych i wspinaczki. Przez tydzień uczniowie mieli mnóstwo okazji, aby doskonalić swoje umiejętności językowe i przybliżyć swoim patnerom polską kulturę i tradycje.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom i rodzicom za pomoc w organizacji programu, zwłaszcza Państwu Szewczykom z Sarbinowa za możliwość zakwaterowania niemieckich opiekunów oraz organizację wspaniałego ogniska z wieloma atrakcjami (jazdą konną, tańcami indiańskimi i pieczonym prosiakiem).

Jesteśmy dumni, że kolejny raz nasi goście wyjechali zadowoleni zabierając ze sobą piękne wrażenia z pierwszej wizyty w Polsce, zwłaszca pan dyrektor Andreas Bilke. Ogromnie cieszy nas współpraca z tak wspaniałą szkołą, gdzie nie tylko mamy partnerów, ale także przyjaciół.

Jesteśmy wdzięczni za wsparcie finansowe, jakie co roku otrzymujemy   od Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu POMERANIA w Szczecinie ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży na zorganizowanie atrakcyjnego programu wymiany oraz wyjazd naszych uczniów do Niemiec

Agnieszka Drężek                                         Galeria