Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo

5W dniach 3-4 październik 2015r. nasi uczniowie klasy 1c byli w Bochni na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. Kochane Słoneczka przywiozły nam cztery medale!!!

Srebro otrzymali: Julia Koślak i Filip Bieliński, brązowe medale przypadły Anice Łozińskiej oraz Jakubowi Kasprzykowi, a Damian Białecki zajął na zawodach VII miejsce. Zobaczcie zdjęcia dyrektora szkoły p. Urszuli Monkiewicz, która osobiście złożyła gratulacje na ręce naszych młodzików.

W zawodach startowało ponad pół tysiąca osób ze 127 klubów z Polski. Wśród tak licznego grona zawodników, przedstawiciele naszego regionu zaprezentowali się rewelacyjnie.

Zawodnicy i zawodniczki KS Judo „Gwardia” i Klubu Judo „Samuraj” Koszalin, którzy na co dzień są uczniami Gimnazjum nr 7 w Koszalinie im. Konstytucji 3 Maja, łącznie wywalczyli 4 medale.

Wszyscy medaliści są uczniami kl, 1c – tj. klasy sportowej o profilu judo w Gimnazjum nr 7, której wychowawcą jest Pani Alina Chęcińska, a trenerem jest znany judoka Ryszard Szafirowicz. 

W kategorii młodzików podopieczni trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza wywalczyli następujące miejsca:

  • Filip Bieliński – kl 1c, w kategorii 38 kg, wywalczył Wicemistrzostwo Polski. W drodze do finału wygrał cztery pojedynki w mistrzowskim stylu. W walce finałowej przegrał niesłusznie przez karę, pokazując się  z jak najlepszej strony- dodaje trener Wojniusz Cezary.
  • Jakub Kasprzyk – kl 1c, w kategorii 55 kg, wywalczył 3 miejsce. Również wygrał cztery pojedynki przed czasem, tj. poprzez efektowny rzut. Kuba mógł być w finale, jednak krzywdząca i błędna decyzja sędziego światowego pozbawiła go tego zaszczytu, gdyż rzucił na ipon, a sędzia ogłosił wazari. Mimo krótkiego stażu w treningach JUDO Kuba pokazał jak powinno się wygrywać walki- dodaje trener Standowicz.
  • Damian Białecki kl 1c w kategorii 73 kg, wywalczył 7 miejsce, wygrywając trzy pojedynki. W walce o piąte miejsce zabrakło mu doświadczenia, gdyż prowadził walkę i w końcówce dał się rzucić.

Przedstawiciele drugiego klubu judo „Samuraj” Koszalin także zaprezentowali się doskonale. Podopieczni trenera Andrzeja Adamskiego również wywalczyli dwa medale.

  • Pierwsza z nich Julia Koślak – kl.1c, zdobyła Wicemistrzostwo Polski w kategorii 48 W drodze do finału wygrała 4 pojedynki. W walce finałowej 20 sekund przed końcem miała złoto. Jednak w końcówce została rzucona. Julka po wcześniejszych niepowodzeniach w Warszawie tym razem pokazała wysoką klasę i waleczną postawę podczas MP- dodaje trener Adamski.

 

  • drugi medal wywalczyła Anika Łozińska 1c w kategorii 52 kg. Zajęła III miejsce. Anika wygrała 4 pojedynki. Przegrała tylko jedną walkę z Mistrzynią Polski.
  • IX miejsce w kategorii 48 kg wywalczyła Magdalena Grzybowska”.

Galeria 1

Galeria 2