Szkolna wycieczka do Berlina

dsc05121Dnia 18 grudnia po raz kolejny wybraliśmy się do Berlina. Oprócz wizyty na dwóch jarmarkach bożonarodzeniowych po raz pierwszy podziwialiśmy panoramę stolicy z wieży telewizyjnej z wysokości 203 m i mogliśmy pospacerować po Kudammie – centrum zachodniej części Berlina.

Nie zabrakło też zwiedzania muzeum – tym razem obejrzeliśmy wystawę sztuki egipskiej w Nowym Muzeum. Tradycyjnie zrobiliśmy grupowe zdjęcie pod Bramą Brandenburską. Piękne dekoracje świąteczne, mieszające się zapachy smakołyków: pieczonych kasztanów, Currywurst (pieczonej kiełbasy), owoców w czekoladzie i prażonych orzechów, zewsząd płynąca muzyka i tłumy spacerujących wprawiły nas w prawdziwie świąteczny nastrój. W wycieczce wzięło udział 45 uczniów, głównie z klasy 1a i 1b oraz uczniowie z klas 2a,b i 3a,b,c pod opieką pani Kostewicz, Sawickiej-Gwóźdź i Drężek. Był to nasz kolejny udany wyjazd z biura EXODOS. Dziękujemy!

Galeria