Sukces Julii

WIELKI SUKCES LITERACKI
Julia Fudala z klasy III a i Daria Jaskuła z klasy III c wzięły udział w XXXII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. W. Chotomskiej. Ich opiekunkami były panie K. Szymańska i D. Herrmann. Julia została laureatką, a Daria otrzymała wyróżnienie, obie w kategorii – opowiadanie.
W tym roku na konkurs nadesłano aż 5976 zestawów wierszy i opowiadań z 401 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Polski, USA, Litwy i Niemiec. W jury, któremu przewodniczyła W. Chotomska, zasiedli znawcy przedmiotu – poeci, pisarze, literaturoznawcy, poloniści i dziennikarze. Jurorzy docenili oryginalność tekstów, literackość pomysłów i talent naszych gimnazjalistek. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 23 maja w Słupsku. Gratulujemy i życzymy kolejnych literackich sukcesów!