Dni języków obcych

djo_52W dniach 11-12.05.2016r. odbyły się w naszej szkole DNI JĘZYKÓW OBCYCH. Pierwszego dnia przedstawiciele klas pierwszych i trzecich prezentowali wylosowany wcześniej kraj anglo- lub niemieckojęzyczny. Uczniowie przygotowali stanowiska zawierające m.in. tradycyjne potrawy, znane budowle, słynne osobistości itp. Wykazali się przy tym niezwykłą pomysłowością i znajomością języka angielskiego.

Prezentacja kraju została podzielona na trzy etapy: 5-minutowy opis kraju, stanowiska i plakatu. Komisję ujęły przede wszystkim te prezentacje, które były zrozumiałe (w języku ojczystym J).djo_2

Zwycięzcy prezentacji :

  1. Klasa 3c
  2. Klasa 3a
  3. Klasa 3d

Drugi dzień był zmaganiem dwójek klasowych w wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych oraz konkursie Scrabble (w języku angielskim i niemieckim). Poziom wiedzy uczniów oraz znajomości słownictwa okazał się bardzo wysoki.

Zwycięzcy Quizu Językowego:djo_24

  1. Klasa 3c
  2. Klasa 3a
  3. Klasa 3d

Zwycięzcy Scrabble Językowego:

  1. Klasa 3d
  2. Klasa 1a

Dziękujemy klasom i wychowawcom za wielkie zaangażowanie i udział w konkursach i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Do zobaczenia w przyszłym roku na „Dniach Języków Obcych 2017”.

Nauczyciele Języków Obcych                                  Zapraszamy do galerii