GIMNAZJADA W INDYWIDUALNEJ LEKKOATLETYCE 2016

lekkoatletyka-indywidualna_52Mistrzostwa Koszalina w indywidualnej lekkoatletyce jeszcze nigdy nie były dla nas tak udane jak tegoroczne. Zawsze byliśmy bardzo mocni w tej dyscyplinie sportu, jednak w tym roku nasza szkoła była najlepsza w ilości zdobytych medali.

Zdobyliśmy, aż 15 medali, w tym 6 złotych,5 srebrnych i 4 brązowe. Sześć pierwszych miejsc daje automatyczny awans do Mistrzostw Województwa . Awans do zawodów wojewódzkich można jeszcze uzyskać doskonałym wynikiem i tu mamy ogromną nadzieję, że do Goleniowa  ( tam odbędą się finały wojewódzkie) pojadą również skoczkowie wzwyż  Gliszczyński i Urbański. Na 26 zawodników których wystawiliśmy, aż 15 zdobyło medale. Pierwszy raz wygraliśmy w konkurencjach 100 ppł ( Weronika Witek), 100m (Wiktoria Majkowicz) i kuli ( Jacek Kasprzykowski). Szacunek budzi wynik (5.60 m )Kacpra Hłeka w skoku w dal.

Sukces ogromny. Worek z medalami otworzyła Weronika Witek ( III a)w biegu na 100m przez płotki a zamknęli biegacze na 2000 m -Dawid Jaźwiński ( III e) i Dawid Górczyński( III a), którzy biegli w największym upale ten morderczy dystans. Potrójne zwycięstwo skoczków wzwyż, podwójne kulomiotów świadczy, że jesteśmy dominantami w tych konkurencjach.