IV Gimnazjalny Turniej Koszykówki

kosz5 TURNIEJ O PUCHAR REKTORA PWSZ W KOSZALINIE

 W tym cyklicznym turnieju ,rozegranym 20 maja, zajęliśmy III miejsce na 7 uczestniczących gimnazjów –Gim 3,4,5,6,7,9 oraz Gim z Sianowa. W ubiegłym roku byliśmy pierwsi, jednak to nasi zawodnicy byli bohaterami dwóch najlepszych meczów tych zawodów.

Przez to ,że zespoły są mieszane (2 dziewczyny +3 chłopców) turniej zapewnia świetną zabawę i wiele emocji.

Pierwszy mecz z Sianowem zagraliśmy bezbłędnie. Za to w drugim (z Gim 5) nie zabrakło nerwów. Walka była do ostatnich sekund i kosztem ogromnego wysiłku utrzymaliśmy przewagę jednego kosza(22:20). Kolejną ciężką przeprawę mieliśmy z Gim 3. Po świetnym początku  końcówka meczu była bardzo dramatyczna. Wynik przechylał się przewagą jednego kosza raz dla jednego raz dla drugiego zespołu. Mecz zakończył się remisem.   W trzyminutowej dogrywce  niestety przegraliśmy jednym koszem(39:41).

W meczu o III miejsce gładko wygraliśmy z Gim 9. Turniej PWSZ jest zawsze świetnie zorganizowany. Zapewnia-co jest najważniejsze -dużo gry dla wszystkich zespołów . Każdy zespół otrzymał nagrody.

Skład naszej drużyny

1.Brzezińska Magdalena kl. III a

2.Kałasz Ada kl. III a

3.Matczak Przemysław kl. III a

4.Urbański Sebastian kl. I d

5.Pieprzka Kacper kl. III b

6.Malinowski Paweł kl. III c

7.Kamiński Michał kl. III e

8.Skiba Maciej kl. III e

Zapraszamy do galerii