SZKOLNE ŚWIĘTO TEATRU

Talenty aktorskie, właściwie dobrane i starannie przygotowane kostiumy oraz dekoracje, ciekawe scenariusze. To wszystko pojawiło się na szkolnym Dniu Teatru. Szóstego maja uczniowie klas drugich stanęli na scenie kina Alternatywa, by zaprezentować rówieśnikom swoje przedstawienia. Wszyscy zdecydowali się na teksty kabaretowe. A było się z czego śmiać! Widzowie przyjrzeli się różnym typom uczniów, dolecieli tanimi liniami lotniczymi do dziwnej baśniowej krainy i spojrzeli z nowej perspektywy na historię Romea i Julii. Atmosfera była rewelacyjna, aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na scenie pojawili się także trzecioklasiści z zajęć teatralnych, którzy przypomnieli skecze kabaretu Potem.

Jury – pani dyrektor U. Monkiewicz, pani B. Piasecka i przewodnicząca Samorządu Szkolnego D. Jaskuła – przyznało główną nagrodę klasie II b. Na drugim miejscu znalazła się klasa II a, na trzecim – klasa II c, a na czwartym – klasa II d. Wyróżniono także klasę II a za przygotowanie plakatu teatralnego. Aktorem, który podbił serca publiczności, był Marcin Michalski z II a.

Gratulacje!!!