Tokio

20160908_112848_resized8 września na boiskach przy Zespole Szkół nr 11 w Koszalinie odbyły się Integracyjne Igrzyska Gimnazjalne Koszalin-Tokio 2020. Ta jedna z cyklicznych imprez towarzyszących festiwalowi filmowemu Integracja Ty i Ja przyciągnęła dzieci i młodzież z koszalińskich szkół. Gim 3, Gim 4, Gim 7, Gim 11 i dwóch szkół specjalnych. Celem tej mini olimpiady najważniejszy był udział i wskrzeszanie ducha zdrowej rywalizacji. Dla młodzieży z niepełnosprawnością udział we współzawodnictwie był wielkim przeżyciem, cieszyli się z każdego startu i wygranego i przegranego. Uczniowie brali udział w konkurencjach lekkoatletycznych: skoku w dal, biegu na 100,300, 600 i 1000 metrów, sztafetach oraz w grach zespołowych: koszykówce i piłce nożnej.

Nasza szkoła startowała w lekkoatletyce, koszykówce chłopców i piłce nożnej chłopców. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się ,że nasza szkoła wygrała w tym roku Olimpiadę Gimnazjalną Tokio 2020r. Zwycięstwo traktujemy jako dobry prognostyk przed rywalizacją ogólnoszkolną w Gimnazjadzie.