Warsztaty zawodoznawcze w klasach III-Planowanie kariery zawodowej.

04Doradczynie zawodowe Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej  w Koszalinie w dniach 14 – 15 września 2016 roku przeprowadziły zajęcia z gimnazjalistami w Gimnazjum nr 7 w Koszalinie.
Najważniejszym celem zajęć było uświadomienie młodym ludziom, iż przy wyborze dalszego kierunku kształcenia niezbędna jest wiedza o sobie, swoich umiejętnościach, zdolnościach, mocnych i słabych stronach, a także o zawodach i wymogach kwalifikacyjnych rynku pracy.
Zajęcia zostały przeprowadzone metodą warsztatową, która inspirowała młodzież do zastanowienia się nad swoja sylwetką zawodową. Rozwiązania ćwiczeń i testów pozwalały określić typ osobowości zawodowej a także mocne  strony każdego z uczestników. Młodzież zapoznała się również z filmem na temat planowania kariery zawodowej, którego poszczególne moduły cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie te dotyczące kierunków kształcenia.                                                                                          Zobaczcie zdjęcia.