Jedenaste spotkanie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w Gimnazjum nr 7

W dniach 22-28 września 2016r. gościliśmy w naszej szkole 18 uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły IDA-EHRE-SCHULE w Bad Oldesloe wraz z dwoma opiekunami. Przez tydzień uczniowie mieli mnóstwo okazji, aby doskonalić swoje umiejętności językowe i przybliżyć niemieckim partnerom polską kulturę i tradycje. Tym razem wybraliśmy się na 2 dni do Trójmiasta.

Zwiedziliśmy Stare Miasto w Gdańsku, odwiedziliśmy Sopot – największy polski kurort, a w Gdyni Centrum Nauki Experyment. Po raz drugi na życzenie gości zwiedziliśmy także Muzeum Obozu Koncentracyjnego w Sztutowie. Nie zabrakło też wspólnych podchodów w Koszalinie, tańca, wspinaczki, lekcji, warsztatów i wizyty w koszalińskim aquaparku. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom za pomoc w organizacji atrakcyjnego programu, a rodzicom za okazanie gościnności wobec naszych partnerów. Cieszymy się, że kolejny raz niemiecka grupa wyjechała zadowolona z pięknymi wrażeniami z tygodniowego pobytu w Polsce.

Jesteśmy wdzięczni za wsparcie finansowe, jakie co roku otrzymujemy    od Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu POMERANIA w Szczecinie ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży na zorganizowanie  programu wymiany w Koszalinie oraz wyjazd naszych uczniów do Niemiec.

 

Agnieszka Drężek