Koszalińscy judocy rewelacją Mistrzostw Polski

57fcebbd19065W Opolu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo. W zawodach startowała rekordowa liczba 550 zawodników, ze 120 klubów w kraju. Koszalińscy judocy reprezentujący oba miejskie kluby judo – Samuraja i Gwardię Koszalin okazali się rewelacją zawodów. W silnie obsadzonym turnieju zdobyli łącznie 6 medali.

Worek z medalami otworzyła reprezentantka Gwardii Weronika Jaworska w kat.+70 kg, zdobywając trzecie miejsce. Następny brązowy medal zdobył Filip Bieliński w kat. 42 kg (to już drugi medal Filipa na Mistrzostwach Polski). Kolejny medal dla Gwardzistów wywalczył Damian Białecki, który został Wicemistrzem Polski w kat. 73 kg. W fenomenalnym stylu wygrał 5 pojedynków przed czasem. Czwarty medal dla Gwardii wywalczyła siostra Damiana, Kinga Białecka w kat. 63 kg, zdobywając brąz. Piąty medal zdobyła Aleksandra Szulc w kat. 40 kg, również brąz. Ola to także medalistka Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Ponadto Jowita Szpakowska wywalczyła siódme miejsce w kat. 57 kg, która pokazała się z bardzo dobrej strony przegrywając z Wicemistrzynią Polski tej kategorii. Poza wymienionymi startowali Wojtek Szulc, Adam Białecki i Hubert Bączkowski, którzy w walkach eliminacyjnych musieli uznać wyższość przeciwników. Trenerami zawodników Gwardii Koszalin są Cezary Wojniusz i Marian Standowicz i jak powiedzieli – Są bardzo dumni ze swoich podopiecznych, którzy wykonali koronkową robotę. Jest to wspaniała nagroda za ciężką pracę włożoną w treningi. Warto podkreślić, że Gwardia Koszalin już dawno nie miała tylu medali na Mistrzostwach Polski.  Ostatni porównywalny do tego wynik był za czasów trenera Kołodziejskiego. W ogólnej punktacji była 3 w całej Polsce w Młodziczkach. Równie świetnie spisali się reprezentanci Samuraja Koszalin. Podopieczna trenera Adamskiego Julia Koślak wywalczyła Wicemistrzostwo Polski w kategorii 57 kg, wygrywając 5 pojedynków przed czasem. W finale po bardzo wyrównanym pojedynku uległa przeciwniczce. Siódme miejsce w kat. 42 kg wywalczył Grzegorz Babirecki. Także siódme miejsce w kat. 44 kg. Zajęła Hanna Cygan. Wiktor Talewski uczestniczył w zawodach, jednak odpadł w eliminacjach.