List z wymiany polsko-niemieckiej

wymiana_09-2016_5

list napisany przez dwie uczennice z Niemiec w ojczystym języku i przetłumaczony przez nie na język polski :)

Liebe Austauschschüler/innen, liebe Lehrer/innen,

Wir bedanken uns für die tolle Zeit in Polen mit euch. Dafür dass ihr uns so lieb aufgenommen habt, für eure Gastfreundschaft und Offenheit. Wir danken euren Lehrern und euch für die tolle Organisation, für das vielseitige Programm und für die tollen Aktivitäten wie z.B den Besuch im Aquapark, im Naturwissen­schafts­zentrum und den Ausflug nach Danzig. Wir bedanken uns auch dafür, dass ihr uns so viel von eurer Kultur gezeigt habt und uns einen neuen Eindruck von eurem Land gegeben habt, wir wollen uns auch dafür bedanken, dass in der Gruppe so eine tolle Stimmung herrschte und für den Spaß, den wir zusammen hatten. Besonders gut hat den meisten der Familientag gefallen. Wir hoffen, euch hat die Zeit mit uns genauso viel Spaß gemacht wie uns mit euch. Es war eine wirklich schöne Zeit mit euch.                                         Danke dafür!

Drodzy Uczniowie i drodzy Nauczyciele,

Dziekujemy wam za ten piekny Czas z wami w Polsce. Za to, ze wyscie nas tak milo przyjmowali, za wasze ´goscinnosc i szczerosc. My dziekujemy wam i warzym Nauczycielom za ta piekna Organizacje, za ten Uniwersalny program i te wspaniate dzialalnosci, na przyktad ten „Aqua-Park „, albo te centrum nauki scisly i ta wycieczka do Gdanska. My dziekujemy tez zato ze wyscie nam tak duzo od waszej kultury pokazali tak ze my moglismy takie dobre wrazenie od polskiej kultury dostac. My dzekujemy tez zato,ze w naszej grupie byl taki dobry nastroj,tez za ta zabawe,ktora my mielismy. Szczegolnie podobal sie nam ten dzien,ktory mysmy z naszymi Rodzinami Spedzili. my mamy nadzeje ze wam ten czas z nami rowniez sie tak podobal jak nam. To byl naprawde fajny czas z wami.                                                                                                  Dziekuje za to !

Lara Buchmann, Jella Dudszus  29.9.2016                                    Galeria