Turniej koszykówki w Boninie

turniej_38Dnia 16 marca odbył się już XI Turniej Koszykówki o puchar Prezesa Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS, Starosty Koszalińskiego i Dyrektora Szkoły w Boninie. Te zawody były dla nas zupełna niewiadomą ,bowiem w tym roku nie mieliśmy drużyny koszykarskiej.

Jednak to co zrobili chłopcy w składzie: Górczyński Dawid, III c Grosiak Olek  III b, Malinowski Michał III c, Pawłowski Wiktor III a, Szymaniak Kuba III d i Urbański Sebastian II d przeszło nasze  najśmielsze oczekiwania. Pierwszy mecz z Gim5 zakończył się wynikiem 16:0. Doskonała obrona nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł przeciwnikowi a nasi trafiali.

Dugi mecz z Boninem I zakończył się porażką 12:16. W tym meczu zadecydowały pierwsze 5 min. Gdy Bonin wyszedł na duże prowadzenie 8:0 a my nie mogliśmy zdobyć ani jednego punktu, wydawało się ,że porażka będzie ogromna. Jednak pierwsze trafienie naszych poderwało ich do walki i zaczęliśmy odrabiać straty. Niestety zabrakło czasu . Przegrana dwoma koszami z drużyna starszą o 3 lata można uznać za zwycięstwo.

Trzeci mecz z Gimnazjum z Sianowa nie sprawił nam żadnych problemów19:4 Jedna porażka  w eliminacjach ustawiała nas do gry o III miejsce z Boninem II. Był to najbardziej emocjonujący mecz turnieju. W podstawowym czasie gry mecz zakończył się remisem. Jednominutowa dogrywka miała zadecydować o zwycięstwie. Na 10 sekund przed końcem „Seba” rzutem za 3 punkty ustalił wynik a my mogliśmy cieszyć się z III miejsca.

Po wręczeniu pucharów i medali organizatorzy wybrali Sebastiana Urbańskiego za najlepszego zawodnika turnieju. Jest to wielkie wyróżnienie dla „Seby”, ale nie zdobyłby go bez kapitalnej obrony pozostałych chłopaków

Galeria