ZNAM PODATKI. WIEM, PO CO JE PŁACĘ

debata-2017-05-198 maja  2017 roku odbyła się w naszej szkole debata uczniowska o podatkach ,,Znam podatki. Wiem, po co je płacę”. Spotkanie było organizowane w związku z udziałem szkoły w programie edukacyjnym organizowanym przez Ministerstwo Finansów dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych

„Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”.

Głównym celem programu było uświadomienie młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie, a także na funkcjonowanie kraju.

W debacie wzięły udział klasy III a i III b oraz zaproszeni goście, którzy wystąpili w roli ekspertów:

  • z Urzędu Miasta

Pani Krystyna Śmieżewska i Pani Katarzyna Staniszewska,

  • z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Pani Agnieszka Zelik i Pani Marta Wróblewska,

  •  Z Policji

Pani Maria Czajkowska

  • z Gimnazjum nr 7

Pan Rafał Marciniak.

 

Podczas dyskusji uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat podatków i finansowanych z nich wydatków. Potrafili wskazać korzyści jakie mają z płacenia podatków. Na zakończenie debaty znaczna większość, w głosowaniu online uznała, że podatki są potrzebne.

Dziękujemy wszystkim gościom i uczniom za udział w debacie.  Zapraszamy do galerii.

Marzena Mrzygłód

IAgnieszka Dybza-Zienowicz