W instytucjach państwowych

1c_2W dniu 14 czerwca 2017r. uczniowie klas 2a i 2c udali się na wycieczkę do instytucji państwowych. Pierwszym punktem zwiedzania był Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).Uczniowie mogli dowiedzieć się jak załatwiać sprawy związane ze składkami. Drugim miejscem, które odwiedzili był Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (MOPR).

Wszyscy mogli tam zobaczyć ludzi, którzy pomagają ludziom bezdomnym lub w trudnej sytuacji życiowej. Na jednym z pięter znajdował się także Ośrodek Adopcyjny, który zwrócił największą uwagę uczniów. Młodzież wykazała się dużym zainteresowaniem w tematach adopcji oraz pomocy dzieciom. Kolejną instytucją odwiedzoną przez klasy była Straż Pożarna. Uczniowie oglądali wozy strażackie przeznaczone do różnych celów tj. gaszenia pożarów lub do spraw technicznych. Ostatnim miejscem był Urząd Miasta Koszalin, w którym można było dowiedzieć się więcej o dowodach osobistych oraz o poborze wojskowym. Wycieczka dostarczyła wiele nowych informacji, które przydadzą się uczniom w przyszłości. Wszyscy byli zadowoleni i uważni w każdym z odwiedzionych miejsc.

inny link       inny link